Jak zaoszczędzić na podróży kamperem? Praktyczne wskazówki.

Podróże kamperem w wielu środowiskach uchodzą za stosunkowo drogie. Nic bardziej mylnego! Sam wynajem kampera, zwłaszcza jeśli podróżujemy w 3-6 osób nie wyniesie nas wiele. Z kolei pozostałe aspekty naszej podróży możemy z powodzeniem dostosować w taki sposób, aby cała podróż wyniosła nas mniej niż klasyczne wakacje w hotelu. Jak więc w praktyce zaoszczędzić na podróży kamperem? Podpowiadamy!

Destynacja

Z pewnością jednym  z głównych czynników, które będą miały wpływ na szot naszej podróży, będzie kraj do którego się wybierze. Z pewnością zanim zdecydujemy się, gdzie chcemy jechać, powinnyśmy prześledzić ceny w tym kraju, ze szczególnym zwróceniem uwagi na to, ile kosztują parkingi, kempingi, paliwo, winiety, bilety wstępu do atrakcji, zwiedzanie itp.

Zobaczmy koniecznie, czy w nasze miejsce docelowe możemy dojechać drogami bezpłatnymi. Starajmy się zaplanować trasę w taki sposób, aby tankować poza autostradami i stawać w miejscu, gdzie nie płaci się za parking, albo np. o ile to możliwe zrezygnować z kempingu na rzecz camper parku, bądź poszukać bezpiecznej miejscówki na dziko.

Z pomocą przychodzą nam aplikację dla podróżujących kamperem, które pomogą odnaleźć tanie bądź darmowe miejsca do przenocowania, a także inne potrzebne informacji (aplikacje zawsze udostępniamy klientom przed podróżą).

Starajmy się również zachować odpowiednią proporcję pomiędzy długością urlopu, a ilością kilometrów, które mamy przemierzyć.

Prędkość

Z pewnością koszt paliwa to jeden z największych kosztów, który poniesiemy podczas podróży. Jednak zwróćmy uwagę, że podróżując wolniej jesteśmy w stanie sporo zaoszczędzić, szczególnie w długich trasach!

Przykładowo:

Kamper przy prędkości 95-100 KM/h pali ok 10l/100km.

Kamper przy prędkości 120 KM/h spali już 12,5 l/100 KM

Średnia ilość KM podczas wakacyjnych podróży to u nas ok 3 tyś km.

Daje nam to ok 630-670 PLN oszczędności na całej trasie.

Pamiętajmy, że jedziemy na urlop, więc nie musimy się nigdzie spieszyć! 🙂

Karta ACSI

Jeśli planujemy podróżować regularnie, warto zaopatrzyć sie w kartę ACSI. Karta ta kosztuje od ok 110 PLN do 140 PLN na rok i gwarantuje bardzo preferencyjne warunki pobytów na kempingach poza sezonem. W bazie znajduje się prawie 3000 miejsc, a rabaty sięgają nawet 50%.

Skorzystać z karty możemy choćby we Włoszech, gdzie sezon wysoki zaczyna się dopiero ok. 15 lipca, a do tego czasu możemy skorzystać dzięki karcie ze sporego rabatu.

Więcej informacji znajduje się w katalogu i oraz na stronie internetowej https://www.eurocampings.pl/ogolne-informacje/campingcard-acsi/  – jasno i transparentnie, tak żeby na miejscu nie było niespodzianek.

Zakupy

Jeśli chodzi o zakupy, warto jest przed wyjazdem przeglądnąć sobie cenniki zagraniczne popularnych marketów typu Lidl, Netto, Tommy ,Mercadona, Aldi, Konzum, czy Plodine itd. Na tej podstawie możemy oszacować, które produkty lepiej wziąć z Polski aby zaoszczędzić, a w które spokojnie możemy zaopatrywać się na trasie i być może to wyjdzie taniej. Sprawdźmy też koniecznie ceny wody pitnej, bo te w poszczególnych krajach potrafią zaskoczyć.

Koszt najmu kampera

Sprawdźmy, czy jako przedsiębiorcy możemy odliczyć fv za najem lub czy np. jako pracownicy budżetowi nie mamy jakichś dopłat do urlopu.

Nasi klienci wielokrotnie korzystali z tego typu zniżek, sporo przy tym oszczędzając.

Samowystarczalność

Korzystajmy z tego, że nasze kampery są samowystarczalne i nie przepłacamy tam, gdzie nie trzeba. W każdym kamperze Janicamp znajdziemy łazienkę, ciepłą wodę, wyposażoną kuchnię, grilla gazowego, zestaw solarny, przetwornice prądu itd.

Przykładowo, jeśli chcemy zaoszczędzić, nie musimy spać na kempingu tylko na dziko, a wszystkie posiłki możemy przygotować w aucie. Oszczędności to nawet parę tysięcy PLN!

Janicamp